O BOGU

“Wiara rodzi się ze słuchania…”

21 sierpnia, 2017

Jeśli będziesz umiał widzieć wszędzie Boga, twoja modlitwa stanie się modlitwą wiary, będzie modlitwą nie tylko słów, ale również modlitwą spojrzenia, podziwiania świata, modlitwą wdzięczności za wszystko, czym Bóg cię obdarza – napisał w swojej książce “Rozważania o wierze” ks. prof. Tadeusz Dajczer.

Modlitwa. Oj, jaki to jest dla mnie trudny temat.
Muszę się przyznać, sobie i Wam, że mam ogromny problem z modlitwą. Tak jak mi, tak i Wam zapewne w toku formacji duchowej wpajano przez lata, że modlitwa to rozmowa, to spotkanie z Bogiem. Gdzieś to rozumienie wciąż pojawiało się w mojej głowie, wpadało do mojego wnętrza jakby znikąd i wwiercało się w moje serce. I oto stanęłam w prawdzie. Okazało się, że to,co do tej pory myślałam o mojej relacji z Bogiem, o mojej postawie, o samej sobie, było tylko pięknym wyobrażeniem; okazało się, że ten gładki obrazek wcale nie przedstawia prawdy.

Wciąż jestem zdruzgotana tym odkryciem, bo..… nagle dotarło do mnie, że ja wcale nie rozmawiam z Bogiem! Ja Go zagaduję! Nie pozwalam Mu dojść do słowa! Nie pozostawiam Mu przestrzeni, w której mógłby do mnie mówić. Wciąż klepię paciorki, mniej lub bardziej pobożne, w mniej lub bardziej pobożnej formie i pozycji, pozostawiam Mu mnóstwo spraw i próśb – nie dając sobie chwili na wyciszenie się, nie dając chwili Bogu, by w tej ciszy mógł do mnie przemówić. Okazuje się, że jestem grzesznikiem, który wciąż, każdego dnia potrzebuje nawrócenia.

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.