O MNIE

JEDEN to wcale nie jest mało.

8 sierpnia, 2018

Czasem moje ciało przeszywa taki ból, który trudno udźwignąć. Łzy wtedy dobijają się do drzwi i błagają, by je wypuścić na wolność. To ból, który przypomina, że moje serce wciąż jeszcze bije, chce żyć, pompuje krew, jest zdolne do odczuwania. I to do odczuwania tak głębokiego, że nie mogę oddychać.

Ostatnio nie miałam siły pisać. Praca, dom, projekt za projektem, i serce, które nie chciało, żeby mu przeszkadzać kolejnymi aktywnościami. Musiałam zadbać nieco o  siebie. Robię to coraz częściej, choć czasem na raty. Rzucam więc wszystko i karmię je ciszą, pięknym widokiem, czasem dobrą książką, która pokazuje, że kolejne moje bolesne doświadczenie nie zabiło we mnie zdolności głębokiego odczuwania innych i wrażliwości. Wciąż jest czułe. I to na tyle, że wymyślona opowieść o życiu, nadziei, miłości i śmierci jest w stanie je rozorać. Pozwalam je sobie rozorać. Pozwalam też sobie na rozmowy. Nie takie naprędce, albo o niczym, ale głębokie, słuszne, ważne. Często wbrew sobie, czasem też i wbrew rozmówcy, ale … muszę. Jedna, druga, dziesiąta, które oczyszczają rany na sercu, by w końcu można było nakleić na nie plaster.

Tak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jedno nasze słowo, jedno nasze zdanie, spojrzenie, gest, wyraz zrozumienia, może kogoś szczerze uradować, może komuś przywrócić chęć do życia. Jedna chwila za jedną nadzieję. Która nie może zawieść.

Te rozmowy … to jest ten moment, kiedy każdy Twój trud okazuje się sensowny, każdy ból Twojego serca, każde doświadczenie, każda chwila ciężkiej pracy nad sobą przynosi owoc 20-krotny, 100-krotny. Każde Twoje zaciśnięcie zębów, każdy akt zaufania, że On wie, dokąd to dalej zmierza, choć Ty masz oświetlony tylko jeden mały krok – może być dla kogoś niezwykle ważny. Czasem trudno w to uwierzyć, ale … Jesteś Komuś potrzebny. Nie możesz się poddać.

Ja nie mogę się poddać.

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.