O BOGU O MNIE

witaj w DOMU

20 sierpnia, 2019

Wyobraź sobie, że jest Ktoś, kto kocha Cię absolutnie i bezwarunkowo, pomimo wszystko i ze wszystkim. Od chwili, kiedy pojawiłeś się w łonie Twojej Mamy, w zachwycie nie może oderwać od Ciebie oczu, a miłość względem Ciebie wręcz rozrywa Mu serce.

Wyobraź sobie, że jest taki Ktoś, Kto troszczy się o Ciebie na każdym kroku, a gdy płaczesz, każdą Twoją łzę zbiera i chowa jak perłę w drogocennej szkatule.

Jest taki Ktoś…

____

Po latach błądzenia i poszukiwań. Wreszcie mam. Znalazłam.

Upragniony Dom. A w nim… On.

Upragniony, wytęskniony, wypatrywany. Ojciec… Tata.

I to z najprawdziwszego zdarzenia.

Kiedy w końcu dotarłam na miejsce, niewiele ze sobą przyniosłam… W dłoniach trochę napęczniałego bólu i resztki poszarpanej nadziei. W plecaku wielokrotnie złamaną godność i całą stertę brudnych pragnień. Za paznokciami całkiem sporo lęku, a na spódnicy niezliczoną ilość śladów grzesznych wspomnień. Im się dłużej tułasz, tym więcej… Trochę siniaków. Trochę łez. Nic takiego. Wszystko.

A On?

A On mnie z tym wszystkim wyobraź sobie.. wziął. Nie zapytał kim jestem ani czego od Niego chcę. Po prostu mnie wpuścił do domu. Po prostu przytulił do serca. A potem wyszeptał czule do ucha: Witaj w Domu, Córeczko.

Z dużą dozą onieśmielenia i łzami w oczach w niemym wręcz zachwycie rozsmakowuję się w każdej chwili i w każdym elemencie tej tak długo wyczekiwanej, a jednak wciąż nowej rzeczywistości.

Czasem uda mi się w słowa uchwycić ów smak.

A jak już te słowa mam, to je dam. Tobie. Tutaj. Na zachętę.

Szukaj swoich smaków.

Ta podróż, jak żadna inna, jest warta wszystkiego.

 

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.